Pozostałe logo

Siarczan magnezu, lubofoska z mikroelementami, ICL PKplus, Yara Superstart, YaraSeeds

siarczan magnezu

siarczan magnezu

siarczan magnezu z witaminą C

Rzepak ozimy
od początku fazy krzewienia do fazy BBCh32 5-9 kg/ha

Zboża
od ruszenia wegetacji do fazy zielonego pąka 7-10 kg/ha

Ziemniaki
od fazy 3-10 liści 7-10 kg

Kukurydza
2-4 krotny zabieg od 4 liści – fazy kwitnienia 1 dawka 4-7 kg

O produkcie
Magnez wraz z fosforem stanowi źródło energii (przemiany ATP i ADPH) Uczestniczy też w przemianach azotu i fotosyntezie Siarka stanowi składnik aminokwasów dlatego jej obecność jest konieczna do dobrego wykorzystania azotu. Witamina C stanowi doskonały antyutleniacz, chroni więc roślinę w warunkach stresowych związanych z wysokim nasłonecznieniem stresem, suszy, nadmiaru wody, działaniem niektórych herbicydów. Witamina C bierze udział w procesie fotosyntezy jako jeden z nośników elektronów. Witamina C jest jednym z kofaktorów auksyn powodujących lepszy rozwój korzeni. Siedmiowodny siarczan magnezu z witaminą C Stanowi doskonałe uzupełnienie niedoborów magnezu i siarki. Powoduje lepsze wykorzystanie azotu. Pomaga roślinom przetrwać warunki stresowe. Następuje szybsza regeneracja po uszkodzeniach herbicydowych Zwiększa masę korzeniową – roślina lepiej wykorzystuje nawożenie.

Lubofoska

Lubofoska

z mikroelementami 3,5N - 14P - 16K - 11CaO - 19 SO3 - 0,2Mn - 0,1Cu

Zboża ozime
300 – 600 kg/ha

Rzepak ozimy
500 – 700 kg/ha

Kukurydza
Rzutowo na stanowiskach bogatych w potas 500 – 800 kg/ha

Zboża jare
500 – 700 kg/ha

Warzywa korzeniowe
800 – 1000 kg/ha

O produkcie
Nawóz idealnie skomponowany dla pól o wysokiej zawartości potasu, pól nawożonych obornikiem, oraz tam gdzie cała słoma zostaje na polu. Oprócz NPK nawóz dostarcza wapna, siarki, a także schelatyzowanego manganu i miedzi. Może być stosowana pod zboża, ale także pod rzepak w technologii aktywnego wiosennego potasu, pod buraki, ziemniaki i kukurydzę jako nawóz stosowany rzutowo. Fosfor pochodzący z superfosfatu jest mniej narażony na uwstecznianie niż fosfor z fosforanu amonu. Roślina może też w pełni korzystać z chelatów miedzi i manganu mimo nawet wysokiego pH. Dawki należy uzależnić od badań glebowych i gatunku rośliny uprawnej.

ICL PKpluS

ICL PKpluS

10P–25K–4MgO–17SO3–11CaO
22P–22K–2MgO–10SO3–16CaO

wielkość dawki nawozu dostosować do zasobności gleby i planowanych upraw.

Produkty przeznaczone do przedsiewnego nawożenia upraw rolniczych i ogrodniczych. Zawierają unikatową kompozycję potasu na którą składa się: siarczan potasu, chlorek potasu. Siarka w tych nawozach pochodzi z mieszaniny siarczanu wapnia, siarczanu magnezu i siarczanu potasu, przez co uzyskujemy długotrwały efekt dokarmiania tym składnikiem.

  • 10% pięciotlenek fosforu (P2O5) rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie 9,8% pięciotlenek fosforu (P2O5) rozpuszczalny w wodzie
  • 25% tlenek potasu (K2O) rozpuszczalny w wodzie
  • 11% tlenek wapnia (CaO) rozpuszczalny w wodzie
  • 5% tlenek magnezu (MgO) rozpuszczalny w wodzie
  • 17,5% trójtlenek siarki (SO3) rozpuszczalny w wodzie
  • zawiera Superphosphate (SSP) Superphosphate concd. (TSP)

O produkcie
Oprócz fosforu i potasu stanowi doskonałe źródło siarki, magnezu, wapnia więc oszczędzamy na dodatkowych przejazdach gdy osobno stosujemy każdy z tych składników pokarmowych. Dobrze dostępne wapno, siarka, magnez zwiększają wykorzystanie azotu. Stosowanie tego nawozu prowadzi do wzrostu plonu i jego jakości. Zmniejszona zawartość chlorków stanowi o tym, że nadaje się do nawożenia roślin wrażliwych na chlor np. ziemniaków. Wielkość dawki nawozu dostosować do zasobności gleby i planowanej uprawy

Yara superstart

Yara superstart

Kukurydza
300 – 400 kg/ha – dawka zależy od zasobności pola I zawartości substancji organicznej

Rzepak
jedynie druga dawka 250 – 300 kg w rzepakach które dobrze przezimowały podana w odstępie 5 – 7 dni od dawki pierwszej

Ziemniak
300 – 400 kg przed sadzeniem. Dawka zależy od odmiany

Zboża jare
I dawka przedsiewna 200 – 300 kg w zależności od gatunku

Zboża ozime
II dawka w fazie BBC h 31 150 – 200 kg lub łączna II i III dawka w fazie BBC h31 – 32 w zależności od ilości rozkrzewień 200 – 300 kg

Skład

  • Azot całkowity (N) 33,8%
  • Azotanowy (N - NO3) 5,8%
  • Amonowy (N - NH4) 0,4%
  • Amidowy (N - NH2) 27,6%
  • Tlenek wapnia (CaO) 10,5%

O produkcie
Nawóz, który jest mieszaniną 40% saletry wapniowej i 60% mocznika. Taki skład pozwala na ograniczenie strat azotu o 15-20% , który tracimy w momencie hydrolizy mocznika. Idealny nawóz do nawożenia zbóż jarych i ozimych, kukurydzy, ziemniaków. W uprawach osiągamy plon taki sam lub wyższy nawet gdy dawkę azotu ograniczymy o 15%. W zbożach ozimych zastosowany w II lub w III dawce pozwala na osiągnięcie wysokiego plonu bardzo dobrej jakości. W zbożach jarych stosuje się Superstart jako pierwszą podstawową dawkę ok 80% azotu. W kukurydzy stosując Superstart zbieramy ziarno o 3-5% niższej wilgotności niż w przypadku mocznika. W ziemniakach mamy do czynienia ze wzrostem zawartości skrobi.

Yara seeds

Yara seeds

7N - 16P - 32K - 7,5SO3 - 0,1Zn

Azot całkowity
(N) 7,0% m/m

Azot w formie amonowej
(N) 7,0% m/m

Pięciotlenek fosforu (P2O5) rozpuszczalny w obojętnym roztworze
cytrynianu amonu i w wodzie 15,5% m/m
wodzie 14,5% m/m

Tlenek potasu
(K2O) rozpuszczalny w wodzie 32,0% m/m

Siarka
(SO3) 7,5% m/m

Cynk
(Zn) całkowity 0,1% m/m

PRZYKŁADOWE WARIANTY STOSOWANIA

  • Kukurydza 300 - 600 kg przedsiewnie rzutowo lub
  • Kukurydza 100 - 200 kg do podsiewacza + 200 - 300 kg rzutowo
  • Burak 300 - 600 kg przedsiewnie
  • Rzepak 300 - 600 kg przedsiewnie

O produkcie
Nawóz dedykowany przez producenta do nawożenia kukurydzy, ziemniaków, zbóż, buraków cukrowych W kukurydzy może być stosowany w technologii tradycyjnej rzutowej jak i do podsiewacza. W skład nawozu wchodzi odpowiedni dla roślin takich jak kukurydza, ziemniak, burak szybko działający fosfor. D uża zawartość potasu w nawozie p ozwala zaspokoić zapotrzebowanie bardzo wymagającej na ten pierwiastek kukurydzy, ziemniaka czy buraków. Siarka pozwala na lepsze wykorzystanie podanego azotu (przerobienie go na plon) Cynk w roślinach wpływa na rozwój korzeni zwiększając ich długość i masę co później przekłada się na lepsze wykorzystanie składników pokarmowych więc wyższy plon. Pierwiastek ten w zbożach i kukurydzy posiada też drugą bardzo ważną rolę – zwiększa ilość i żywotność pyłku przez co kolby są „dopylone” do końca pozwala to na maksymalne wykorzystanie możliwości plonowania mieszańca w danych warunkach. W ziemniakach powoduje zwiększenie ilości bulw. Bor w roślinach „ dyryguje” tworzeniem i przemieszczaniem się cukrów, a także odpowiada za ilość wytworzonego pyłku, czyli za produkcję plonu..

Supp OIL 90 EC

Supp OIL 90 EC

Adiuvare logo

Adiuwant - preparat wspomagający przeznaczony do łącznego stosowania z cieczą użytkową środków chwastobójczych

  • Wielokierunkowe i kompleksowe działanie
  • Zwiększa efektywność, rozpuszczalność i rozprowadzenie herbicydu w cieczy roboczej
  • Idealne pokrycie powierzchni zwalczanych chwastów
  • Wspomaga przemieszczanie substancji aktywnej do głębokich części tkanek roślin
  • Zapobiega krystalizacji herbicydów na powierzchni roślin
  • Zapobiega krystalizacji herbicydów na powierzchni roślin

Składniki:

Mieszanina estrów metylowych, kwasów tłuszczowych i substancji powierzchniowo czynnych.

Stosowanie i dawka:

Zalecana dawka: 0,7 - 1,0 l/ha
Preparat można stosować z herbicydami we wszystkich uprawach. Supp Oil 90 EC poprawia formulacje herbicydów i wzmaga ich efektywność w zwalczaniu uciążliwych chwastów.

Właściwości:

Adiuwant wzmaga działanie środków chwastobójczych poprzez: obniżenie napięcia powierzchniowego i kąta przylegania cieczy opryskowej, redukcję zjawiska znoszenia cieczy opryskowej w trakcie wykonywania zabiegów opryskiwania, rozpuszczenie/spulchnienie warstwy kutykuli na chwastach ułatwiając transport cieczy użytkowej do wnętrza rośliny, zmniejszenie zmywalności środków ochrony roślin przez deszcz i rosę.

Przygotowanie cieczy użytkowej:

Przed użyciem wstrząsnąć zawartością opakowania. Zbiornik opryskiwacza uzupełnić wodą do połowy jego objętości i włączyć mieszadło. Dodać środek ochrony roślin w ilości określonej w etykiecie - instrukcji stosowania. Adiuwant Supp Oil 90 EC dodawać zawsze jako ostatni składnik mieszaniny przy zbiorniku wypełnionym w 90% (potrzebnej objętości). Uzupełnić zbiornik opryskiwacza wodą przy włączonym mieszadle. Puste opakowanie przepłukać wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza.

Środki ostrożności:

Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy. Przestrzegać środków ostrożności obwiązujących dla środków ochrony roślin stosowanych łącznie z adiuwantem. W przypadku zanieczyszczenia oczu przemyć je dużą ilością wody. Zanieczyszczenia skóry spowodowane przez preparat przemyć natychmiast bieżącą wodą. Zapewnić poszkodowanemu pomoc lekarską. Nie jeść, nie pić oraz nie palić podczas stosowania preparatu. Firma SMP Agro Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia spowodowane użyciem preparatu niezgodnym z instrukcją stosowania.

Przechowywanie i usuwanie:

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w dobrze wentylowanym miejscu w temperaturze od 5°C do 25°C z dala od produktów spożywczych i pasz, w miejscach niedostępnych dla dzieci i osób niepowołanych. Całkowicie opróżnione opakowanie usunąć w sposób bezpieczny.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w warunkach bezpośredniego nasłonecznienia i temperaturze powyżej 25°C.