O produkcie
Stymuluje rozwój systemu korzeniowego, powoduje lepsze wykorzystanie składników pokarmowych i wody, poprawia kondycje roślin we wczesnych fazach rozwoju. To preparat poprawiający intensyfikację rozwoju systemu korzeniowego oraz jego regeneracji po wystąpieniu warunków stresowych. Polecany do stosowania nalistnego. Cynk wchodzi w roślinach w skład ok. 300 enzymów Najważniejsze funkcje cynku to jego udział w procesie fotosyntezy, udział w procesach podziałów komórkowych, oraz najważniejsza – udział w procesie wytwarzania przez roślinę auksyn, które powodują wzrost elongacyjny korzeni i pędów. Pobieranie cynku w połączeniu ze słabym kwasem może odbywać się zarówno poprzez liście jak i przez korzenie. Fortis AOC powoduje zwiększenie ilości pyłku o większej żywotności dlatego dobrze odkarmiona Fortisem AOC kukurydza nie ma słabo zaziarnionych kolb. Cynk z AOC dobrze wpływa na zaziarnienie kłosów innych zbóż (żyto, pszenżyto) Podnosi także odporność ziemniaka szczególnie na zarazę i alternariozy.
Zawartość składników pokarmowych:
6,0% (67 g/l) cynku
(Zn) w postaci octanu, rozpuszczalnego w wodzie
Produkt zawiera: 1,5% azotu całkowitego N
Przeznaczenie:
FORTIS AOC to preparat poprawiający rozwój systemu korzeniowego, poprawiający kondycję roślin oraz lepsze wykorzystanie wody. Polecany jest do stosowania nalistnego.
Instrukcje dotyczące stosowania:
FORTIS AOC stosować nalistnie w postaci roztworu wodnego – oprysk drobno – lub średnio kroplisty. W trakcie zabiegów unikać dużego nasłonecznienia, wysokiej temperatury oraz wiatru powodującego znoszenie kropel. Stosować wyłącznie w uzasadnionej potrzebie. Nie przekraczać dawki. Produkt przeznaczony dla użytkowników profesjonalnych.
Przygotowanie cieczy roboczej:
Do zbiornika wlać ½ – ⅔ potrzebnej ilości wody, dodać FORTIS AOC przy włączonym mieszadle. Podobnie wprowadzać inne dopuszczone i zalecane składniki roztworu, zgodnie z ich instrukcjami stosowania. Zbiornik uzupełnić wodą. Ciecz zużyć bezpośrednio po przygotowaniu.
Jednorazowa dawka nawozu: 0,8–1,2 l/ha.
Terminy stosowania:
Zboża
Rzepak
Kukurydza
Ziemniak
Burak cukrowy
Zalecane warunki przechowywania:
Nawóz przechowywać w temp. od -5°C do +30°C. Chronić przed działaniem promieni słonecznych i warunków atmosferycznych. Opakowania przechowywać i transportować dokładnie zamknięte w pozycji pionowej. W przypadku rozlania, produkt zebrać a powierzchnię spłukać wodą. Zebraną ciecz wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem lub przekazać do utylizacji. Ilość warstw podczas magazynowania i transportu: 5 L – 3.
Składniki:
Woda¹ (CAS: 7732-18-5), octan cynku¹ (CAS: 557-34-6), kwas octowy¹ (CAS: 64-19-7), amoniak, roztwór¹ (CAS: 1336-21-6). Gdzie: ¹ Pierwotne surowce i mieszaniny.
Ten nawóz zawiera amoniak, który może się uwalniać i wpływać na jakość powietrza. W zależności od miejscowych warunków należy wprowadzić odpowiednie środki zaradcze.
O PRODUKCIE
Nowoczesna formulacja tiosiarczanu amonu powoduje, że nawóz jest bardzo dobrym źródłem siarki i azotu. Dodatnio wpływa na zawartość białka w ziarnie zbóż, liczbę opadania, zaolejenie nasion rzepaku. Nawóz całkowicie bezpieczny dla roślin. Nie stwierdzono żadnej fitotoksyczności.
PŁYNNY NAWÓZ MINERALNY (PFC 1 (C)(I)(b)(i)) Nawóz N (S) 15,1 (+40,0)/ 15,1 (+16,0)
Fortis ATS płynny nawóz mineralny:
Niezwykle skuteczny nawóz dolistny na bazie tiosiarczanu amonu. Obok azotu wprowadza do rośliny siarkę (w formie tiosiarczanu amonu), która wspomaga budowę białek. Nawóz polecany jest nie tylko dla roślin siarkolubnych ale również zbóż. W zbożach powoduje zwiększenie zawartości białka w ziarniakach poprawiając parametry plonu. Niewielki dodatek aminokwasów w nawozie
korzystnie wpływa na metabolizm roślin. Nawóz jest szczególnie polecany pod uprawy: rzepak, gorczyca, rzodkiew, rośliny kapustne, zboża, kukurydza, ziemniak, motylkowate, burak i inne.
Skład nawozu:
15,1% Azot całkowity (N)
7,1% Azot amonowy
8,0% Azot mocznikowy
40,0% rozpuszczalny w wodzie tritlenek siarki (SO3)
Składniki:
tiosiarczan amonu¹ (CAS 7783-18-8), mocznik¹ (CAS 57-13-6), vinassa⁶
gdzie
¹ oznacza CMC 1 – surowce pierwotne i mieszaniny
⁶ oznacza CMC 6 – produkty uboczne przemysłu spożywczego.
Nawóz płynny w postaci roztworu.
Stosowanie:
Stosować wyłącznie w uzasadnionej potrzebie. Nie przekraczać dawki. Podane dawki produktu stanowią zalecenia. Szczegółowe dawki należy określić na podstawie analizy gleby oraz wysokości oczekiwanego plonu.
RZEPAK - Ruszanie wegetacji do kwitnienia i jeden zabieg po kwitnieniu, dawka 8-12l/ha, ilość zabiegów 2-3
ZBOŻA - Od liścia flagowego do dojrzałości mlecznej, stosować 8-12l/ha, ilość zabiegów 2-3
ZIEMNIAK - 2 tyg. po wschodach do kwitnienia, stosować 8-12l/ha, ilość zabiegów 1-2
KAPUSTNE - Od fazy 8 liści do ok. 4 tyg. przed zbiorem, stosować 8-12l/ha, ilość zabiegów 2-3
MOTYLKOWATE - Od wiosny do lata, stosować 8-12l/ha, ilość zabiegów 1-2
Nawóz zaleca się również stosować w okresach suszy w momencie utrudnionego pobierania azotu z gleby. Zalecana ilość wody: 200-400 l/ha
O produkcie
Nawóz przeznaczony do nawożenia roślin borolubnych (buraki cukrowe, rzepak, motylkowe, ziemniaki, kukurydza) Nawóz podnosi zimotrwałość roślin, zdrowotność, oraz plonowanie poprzez lepsze wykorzystanie azotu, w którego przemianach oba pierwiastki uczestniczą, nawóz wpływa też na jakość owoców. Połączenie boru z molibdenem podnosi wykorzystanie obu pierwiastków przez roślinę. Bor w zbożach powoduje większą skuteczność fungicydów, a na stanowiskach na niskim pH, gdzie rośliny mają ograniczone pobieranie molibdenu stąd, aby zoptymalizować wykorzystanie azotu należy stosować molibden dolistnie. Nawóz zawiera dodatek alg (system A.L.G.)
Instrukcje dotyczące stosowania:
Rzepak:
Ilość oprysków: Jesień 1, Wiosna 2
Jednorazowe dawki:
- Fortis B+Mo l/ha: 1-2
- Ciecz użytkowa l/ha: 200-300
Burak:
Ilość oprysków: 2-3
Jednorazowe dawki:
- Fortis B+Mo l/ha: 1-2
- Ciecz użytkowa l/ha: 200-300
Ziemniak:
Ilość oprysków: 2-3
Jednorazowe dawki:
- Fortis B+Mo l/ha: 1-2
- Ciecz użytkowa l/ha: 200-300
Motylkowe grubonasienne:
Ilość oprysków: 2
Jednorazowe dawki:
- Fortis B+Mo l/ha: 1
- Ciecz użytkowa l/ha: 200-300
Kukurydza:
Ilość oprysków: 2-3
Jednorazowe dawki:
- Fortis B+Mo l/ha: 0,5-1,5
- Ciecz użytkowa l/ha: 200-300
Inne uprawy rolnicze:
Ilość oprysków: 1-2
Jednorazowe dawki:
- Fortis B+Mo l/ha: 0,5-1,5
- Ciecz użytkowa l/ha: 200-300
Drzewa i krzewy owocowe:
Ilość oprysków: Jesień 2, Wiosna 3
Jednorazowe dawki:
- Fortis B+Mo l/ha: 1
- Ciecz użytkowa l/ha: 500-1000
Winorośl:
Ilość oprysków: 2
Jednorazowe dawki:
- Fortis B+Mo l/ha: 1,5
- Ciecz użytkowa l/ha: 500-1000
Truskawka:
Ilość oprysków: 2
Jednorazowe dawki:
- Fortis B+Mo l/ha: 1
- Ciecz użytkowa l/ha: 300-600
Pomidor, papryka, ogórek:
Ilość oprysków: 2
Jednorazowe dawki:
- Fortis B+Mo l/ha: 1
- Ciecz użytkowa l/ha: 300-600
Warzywa, rośliny ozdobne:
Ilość oprysków: 3
Jednorazowe dawki:
- Fortis B+Mo l/ha: 0,8
- Ciecz użytkowa l/ha: 300-600
Przygotowanie cieczy roboczej:
Dawkę nawozu rozcieńczyć w około 5 l wody o temp. 18-20°C i wlać do zbiornika opryskiwacza w ½ objętości wypełnionego wodą, przy włączonym mieszadle. Zbiornik uzupełnić wodą. Ciecz zużyć w ciągu kilku godzin od przygotowania. Wykonując roztwór kilku nawozów zachować kolejność rozpuszczania: siarczan magnezu, mocznik, FORTIS B+Mo, inny nawóz dolistny, pestycyd.
Przeznaczenie:
Łatwo przyswajalny nawóz dolistny dla roślin borolubnych. FORTIS B+Mo stosować w postaci roztworu wodnego: pojedynczo lub łącznie z mocznikiem, siarczanem magnezu lub innym nawozem dolistnym. Można dodać odpowiedni, sprawdzony pestycyd w zalecanej przez producenta dawce.
Zawartość składników pokarmowych:
11,0% (150 g/l) boru (B) rozpuszczalnego w wodzie, 10,1% (137 g/l) boru (B) w postaci produktów reakcji monoetanoloaminy z kwasem borowym (1:3) 0,9% (13 g/l) boru (B) w postaci soli sodowej, 0,40% (5,5 g/l) molibdenu (Mo) w postaci soli amonowej, rozpuszczalnego w wodzie.
Produkt zawiera: 4,2% azotu całkowitego (N)
Składniki:
Produkty reakcji monoetanoloaminy z kwasem borowym¹(WE: 701-024-0), woda (CAS: 7732-18-5)¹, tetraboran disodu¹ (CAS: 12179-04-3). Gdzie: ¹Pierwotne surowce i mieszaniny.
PŁYNNY NAWÓZ MINERALNY (PFC 1 (C)(I)(b)(i)) Nawóz N (Mg) 26,5 (+2,1)/ 26,5 (+1,3) z mikroskładnikami
O produkcie
Nawóz o zwiększonej zawartości azotu uzupełnionego o mikroelementy potrzebne do skompensowania dawki azotu. Powoduje bardzo szybki przyrost masy zielonej i wzmaga wytwarzanie chlorofilu przez co zwiększa produktywność roślin. Stosuje się go w okresie intensywnego wzrostu rośliny, w momentach objawów niedoboru azotu, a także w przypadku uszkodzeń części zielonych przez przymrozki lub zwierzynę.
Stosowanie:
ZBOŻA - zalecana dawka nawozu na hektar 5-10l zalecana dawka cieczy roboczej (wody) na hektar 300-600l
RZEPAK - zalecana dawka nawozu na hektar 5-10l zalecana dawka cieczy roboczej (wody) na hektar 300-600l
BURAKI - zalecana dawka nawozu na hektar 4-10l zalecana dawka cieczy roboczej (wody) na hektar 200-300l
ZIEMNIAKI - zalecana dawka nawozu na hektar 5-10l zalecana dawka cieczy roboczej (wody) na hektar 300-600l
KUKURYDZA - zalecana dawka nawozu na hektar 5-10l zalecana dawka cieczy roboczej (wody) na hektar 300-600l
DRZEWA OWOCOWE I ZIARNKOWE - zalecana dawka nawozu na hektar 6-12l zalecana dawka cieczy roboczej (wody) na hektar 300-600l
DRZEWA OWOCOWE I PESTKOWE - zalecana dawka nawozu na hektar 4-6l zalecana dawka cieczy roboczej (wody) na hektar 600-800l
ROŚLINY WARZYWNICZE - zalecana dawka nawozu na hektar 4-8l zalecana dawka cieczy roboczej (wody) na hektar 300-800l
W celu uniknięcia zagrożenia dla zdrowia człowieka i środowiska należy postępować zgodnie z zaleceniami dotyczącymi stosowania. W przypadku rozlania spłukać dużą ilością wody. Nawóz może uwalniać amoniak i wpływać na jakość powietrza. Należy stosować w umiarkowanej temperaturze otoczenia. Chronić przed mrozem i nagrzaniem, przechowywać w oryginalnych zamkniętych opakowaniach w temp. 5–40°C.
Stosować wyłącznie w uzasadnionej potrzebie. Nie przekraczać dawki. Podane dawki produktu stanowią zalecenia. Szczegółowe dawki należy określić na podstawie analizy gleby oraz wysokości oczekiwanego plonu.
Skład nawozu:
26,5% Azot całkowity (N)
4,7% azot azotanowy; 3,2% azot amonowy;
18,6% azot mocznikowy.
2,1% Rozpuszczalny w wodzie tlenek magnezu (MgO)
Mikroskładniki całkowicie rozpuszczalne w wodzie:
0,02% Bor (B), jako kwas
0,100% Miedź (Cu), jako siarczan,
0,100% schelatowana przez EDTA.
0,021% Żelazo (Fe), jako siarczan,
0,021% schelatowane przez EDTA.
0,30% Mangan (Mn), jako siarczan,
0,30% schelatowany przez EDTA.
0,005% Molibden (Mo), jako molibdenian amonu
0,010% Cynk (Zn), jako siarczan,
0,010% schelatowany przez EDTA.
Akceptowalna stabilność frakcji schelatowanej w zakresie pH 3–7.
Składniki:
mocznik¹ (CAS 57-13-6), diazotan (V) magnezu¹ (CAS 10377-60-3), azotan (V) amonu¹ (CAS 6484-52-2), etylenodiaminotetraoctan tetrasodu¹ (CAS 64-02-8)
gdzie ¹ oznacza CMC 1 – surowce pierwotne i mieszaniny.
Nawóz płynny w postaci roztworu.
Zboża ozime
Zboża jare
Rzepak ozimy
Burak cukrowy
Ziemniak
Kukurydza - 4-10 liści – zapobieganie niedoborom, przyspieszanie rozwoju, zapobieganie redukcji ziarniaków w kolbie. Dawka 3-5l/ha.
Strączkowe
Warzywa korzeniowe - Od 6 liści – zapobieganie niedoborom: 2-4 zabiegi co 2 tygodnie. Dawka 2-3l/zabieg.
Warzywa kapustne - 2 tygodnie po sadzeniu – przyspieszanie rozwoju liści i kwiatostanów: 2-3 zabiegi co 2 tygodnie. Dawka 2-3l/zabieg.
O produkcie
Nawóz zapewniający właściwy rozwój w całym okresie wegetacyjnym. Szczególnie zalecany do regeneracji uszkodzonych roślin, o słabej kondycji spowodowanej czy to warunkami pogodowymi, czy też niedoborami składników pokarmowych. Zawiera azot głównie w formie amidowej (N – NH2), która korzystnie wpływa na wchłanianie innych składników pokarmowych. Zalecany w okresie intensywnego wzrostu wegetatywnego roślin w celu uzupełnienia zwiększonego zapotrzebowania roślin na makro i mikroelementy oraz pierwiastki śladowe
N | P2O5 | K2O | Fe | Mn | Cu | B | Zn | Mo | dawki |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
130 | 130 | 130 | 0.40* | 0.13* | 0.05* | 0.13 | 0.065 | 0.013 | 2 - 5l |
*mikroelementy helatyzowane EDTA
ZBOŻA OZIME I JARE
RZEPAK OZIMY
BURAK CUKROWY
KUKURYDZA - DO 4-8 LIŚCI zwiększenie odporności na stres suszowy, wypełnienie kolby dawka 2-4l/ha
STRĄCZKOWE - 6 LIŚCI - KWITNIENIA zapobieganie i likwidowanie niedoborów, rozwój systemu korzeniowego dawka 2-4l/ha
ZIEMNIAK
O produkcie
Nawóz makroelementowy. Stosuje się go w roślinach, które są wrażliwe na niedobór potasu np. rzepak , burak, kukurydza. Zalecany jest też w sytuacjach zagrożenia suszą, bądź przymrozkami. Stosowanie nawozu jesienią podnosi zimotrwałość roślin. Stosowany w zbożach w fazie 37 – 39 pozytywnie wpływa na zawartość białka w ziarnie. Można mieszać z nawozami zawierającymi tylko mikroelementy (po sprawdzeniu)
N | P2O5 | K2O | MgO | SO3 | Fe | Mn | Cu | B | Zn | Mo | Aminokwasy | dawki |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
- | 160 | 444 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 2 - 4l |
ZBOŻA OZIME I JARE
RZEPAK OZIMY
BURAK CUKROWY
O produkcie
Nawóz makroelementowy . Stosuje się w momencie gdy występują niedobory tych pierwiastków. Idealny do wzmacniania roślin bobowatych. Zwiększa przezimowanie ozimin, stymuluje rozwój korzenia i jego odbudowę.
N | P2O5 | K2O | MgO | SO3 | Fe | Mn | Cu | B | Zn | Mo | Aminokwasy | dawki |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
- | 280 | 295 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 - 4l |
ZBOŻA OZIME I JARE
RZEPAK OZIMY
BURAK CUKROWY
Kukurydza
4-10 LIŚCI zapobieganie i likwidowanie niedoborów, rozwój systemu korzeniowego dawka 2-4l/ha
Strączkowe
6 LIŚCI-KWITNIENIE zapobieganie i likwidowanie niedoborów, rozwój systemu korzeniowego dawka 2-4l/ha
O produkcie
Nawóz makroelementowy. Idealny do stosowania w kukurydzy, ziemniaku, w celu rozkrzewiania pszenicy, a także odbudowy korzenia w rzepaku po zimie Stosuje do nawożenia kukurydzy – zapobiega i ogranicza zjawisko fizjologicznego niedoboru fosforu, zwiększa ilość bulw ziemniaka , pozwala na szybką odbudowę korzeni w rozsadzie.
N | P2O5 | K2O | MgO | SO3 | Fe | Mn | Cu | B | Zn | Mo | Aminokwasy | dawki |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
- | 486 | 124 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 - 4l |
MIKROELEMENTOWY, PŁYNNY NAWÓZ PRZEZNACZONY DO ZAPRAWIANIA MATERIAŁU SIEWNEGO ZBÓŻ OZIMYCH I JARYCH
O produkcie
Nawóz donasienny w nowoczesnej formulacji zawiera cyk mangan bor, miedź, molibden. Wpływa na szybszy rozwój korzeni, zabezpiecza w pierwszych fazach rozwoju przed chorobami, przyspiesza krzewienie roślin.
PFC 1 (C) (I) (b) (II) – Wieloskładnikowy płynny nieorganiczny nawóz makroskładnikowy Nawóz NPK(Mg,S), nawóz zawiera mikroskładniki pokarmowe
Składniki:
siarczan żelaza siedmiowodny nr CAS: 7782-63-0 (CMC 1: Pierwotne surowce i mieszaniny), siarczan magnezu siedmiowodny nr CAS: 10034-99-8 (CMC 1), aminofulwat (CMC 2)
PRZENICA (OZIMA I JARA
stosować w okresie zaprawiania nasion, dawka 250-350 ml/100kg
JĘCZMIEŃ (OZIMY I JARY)
stosować w okresie zaprawiania nasion, dawka 250-350 ml/100kg
PSZENŻYTO
stosować w okresie zaprawiania nasion, dawka 250-350 ml/100kg
ŻYTO
stosować w okresie zaprawiania nasion, dawka 250-350 ml/100kg
OWIES
stosować w okresie zaprawiania nasion, dawka 250-350 ml/100kg
Uwagi dotyczące szczegółowych zaleceń dotyczących stosowania:
Stosować wyłącznie w uzasadnionej potrzebie. Nie przekraczać dawki. Zabiegi wykonywać rano lub wieczorem przy temp. maksymalnej 25˚C. Temperatura minimalna cieczy roboczej 10˚C.
Produkt przeznaczony do stosowania w uprawach:
Zboża: pszenica, jęczmień, owies, pszenżyto, żyto
Rzepak
Kukurydza
Burak cukrowy
Ziemniak
Jabłoń
Wiśnia czereśnia
Owoce miękkie / truskawka, malina /
Ogórek
Pomidor
Papryka uprawiana w gruncie i pod osłonami
Warzywa kapustne
Warzywa korzeniowe
inne
Miedź Cu całkowita: całkowicie rozpuszczalna w wodzie 7 % m/m
Miedź Cu skompleksowana: 7 % m/m
Czynnik kompleksujący: Kwas hepaglukonowy
Copper HGA jest nawozem z wysoko przyswajalnym kompleksem miedzi, który wykazuje silne działanie systemiczne. Miedź występuje jako mikroelement w wielu procesach enzymatycznych, a zwłaszcza w produkcji fitoaleksyn i syntezie lignin. W roślinach z niedoborem miedzi może pojawić się uszkodzenie naczyń ksylemu, co może spowodować zablokowanie transportu wody i składników odżywczych z korzeni do liści Copper HGA sprawuje funkcję prewencyjną i utrudnia porażenie przez patogeny
Nawóz specjalny zawierający kompozycję opartą o mikroorganizmy Bacillus spp. 1 x 10⁸ (Bacillus licheniformis, Bacillus velezensis)
Preparat posiada następujące właściwości:
Stosowanie i dawka
Uprawy rolnicze
(zboża ozime i jare, rzepak ozimy, kukurydza, burak cukrowy, ziemniak, warzywa) - 0,5 l/ha Preparat może być stosowany doglebowo lub nalistnie w początkowych fazach rozwoju roślin lub wiosną po ruszeniu wegetacji w uprawach ozimych. Minimalna temperatura powietrza w trakcie aplikacji 5°C. Wydatek cieczy 100-300 l/ha.
Uprawy sadownicze
0,5 l/ha. Wiosną po ruszeniu wegetacji.
Pozostałe uprawy
0,5 l/ha – stosować doglebowo lub nalistnie w początkowych fazach rozwoju roślin lub na wiosnę po ruszeniu wegetacji.
Zabiegi można powtarzać kilka razy w celu uzyskania optymalnej populacji bakterii w glebie.
Przygotowanie cieczy użytkowej
Przed użyciem wstrząsnąć zawartością opakowania. Zbiornik opryskiwacza uzupełnić wodą do połowy jego objętości i włączyć mieszadło. Preparat dodawać zawsze jako pierwszy składnik mieszaniny. Uzupełnić zbiornik opryskiwacza wodą przy włączonym mieszadle. Powstały roztwór wykorzystać do nawożenia.
Zboża ozime
zboża ozime – dawka: 4 l/ha, termin aplikacji: rozwój liści faza 3 – 6 liścia
/ krzewienie / koniec krzewienia-początek strzelania w źdźbło, faza pierwszego kolanka / rozwój liścia flagowego / kłoszenie /
Zboża jare
zboża jare – dawka 4 l/ha, termin aplikacji: rozwój liści / krzewienie-początek strzelania w źdźbło, faza pierwszego kolanka / rozwój liścia flagowego / kłoszenie /
Rzepak ozimy
rzepak ozimy – dawka: 4 l/ha termin aplikacji: oprysk gleby przed siewem / rozwój liści faza 4 – 6 liścia / początek wzrostu pędu głównego / rozwój pąków kwiatowych – do początku kwitnienia / od początku opadania płatków kwiatowych – do początku rozwoju łuszczyn /
Rzepak jary
rzepak jary – dawka: 4 l/ha, termin aplikacji: / oprysk gleby przed siewem / rozwój liści faza 4 – 6 liścia / wzrostu pędu głównego – do początku kwitnienia / od początku opadania płatków kwiatowych – do początku rozwoju łuszczyn /
Kukurydza
kukurydza – dawka: 4 l/ha, termin aplikacji: rozwój liści faza 2 – 8 liści / wzrost źdźbła – do początku rozwoju wiechy / rozwój wiechy - kwitnienie
Liczbę zabiegów oraz terminy ich wykonania należy dostosować do wielkości i intensywności zagrożenia ze strony czynników stresowych.
Fortis Protect PRIMIS to preparat mikrobiologiczny zmieniający skład fylosfery roślin na korzyść mikroorganizmów pożytecznych przez co zdecydowanie zwiększa zdrowotność upraw. Powiększa również zaopatrzenie roślin w podstawowe składniki pokarmowe.
Preparat mikrobiologiczny przeznaczony do: poprawy składu mikrobiomu fylosfery roślin, poprzez tworzenie na roślinie bariery mikrobiologicznej utrudniającej rozwój patogenów / biostymulacji roślin poprzez zwiększenie ich zaopatrzenia w niektóre składniki pokarmowe głównie azot i fosfor.
Nawóz specjalny zawierający kompozycję opartą o mikroorganizmy Azotobacter sp. 1x10⁸ JTK.
Zastosowanie preparatu nadaje uprawom następujące właściwości:
Stosowanie i dawka:
Uprawy rolnicze
(zboża ozime i jare, rzepak ozimy, kukurydza, burak cukrowy, ziemniak, warzywa) - 1,0 l/ha
Preparat może być stosowany doglebowo lub nalistnie w początkowych fazach rozwoju roślin lub wiosną po ruszeniu
wegetacji w uprawach ozimych.
Minimalna temperatura powietrza w trakcie aplikacji 5°C.
Wydatek cieczy 100-300 l/ha.
Uprawy sadownicze
1,0 l/ha. Wiosną po ruszeniu wegetacji.
Pozostałe uprawy
1,0 l/ha – stosować doglebowo lub nalistnie w początkowych fazach rozwoju roślin lub na wiosnę po ruszeniu wegetacji.
Zabiegi można powtarzać kilka razy w celu uzyskania optymalnej populacji bakterii w glebie.
Przygotowanie cieczy użytkowej:
Przed użyciem wstrząsnąć zawartością opakowania. Zbiornik opryskiwacza uzupełnić wodą do połowy jego objętości i włączyć mieszadło. Preparat dodawać zawsze jako pierwszy składnik mieszaniny. Uzupełnić zbiornik opryskiwacza wodą przy włączonym mieszadle. Powstały roztwór wykorzystać do nawożenia.
O PRODUKCIE:
Nawóz specjalny o wysokim stężeniu aminokwasów typu lewoskrętnego.
TopAmino to organiczny stymulator wzrostu – charakteryzujący się bardzo wysoką zawartością aminokwasów i peptydów pochodzenia naturalnego (50% aminokwasów). TopAmino przeznaczony jest do stosowania dolistnego w uprawach rolniczych i ogrodniczych w celu stymulacji wzrostu roślin, poprawy tolerancji na uprawowe warunki stresowe oraz w celu szybszej regeneracji roślin po wystąpieniu warunków stresowych. Aminokwasy, dostarczone w preparacie TopAmino, stymulują syntezę chlorofilu, są podstawowym budulcem komórek roślinnych i przyspieszają proces odbudowy tkanek.
ZALECENIA:
Burak:
2-3 zabiegi: od fazy 4-6 liści do zwarcia międzyrzędzi, co 7-15 dni - dawka: 1-2 l/ha.
Zboża:
3 zabiegi: pomiędzy krzewieniem a początkiem strzelania w źdźbło, w fazie 1-2 kolanka oraz w fazie pojawienia się liścia flagowego -dawka: 1-2 l/ha.
Kukurydza:
w fazie 4-8 liści - dawka: 1-2 l/ha.
Rzepak:
2 zabiegi: w fazie rozety i przed kwitnieniem - dawka: 1-2 l/ha.
Ziemniak:
4-5 zabiegów: Od wysokości łętów 15-20 cm co 10-15 dni - dawka: 1-2 l /ha.
Truskawka:
2-3 zabiegi: w fazie zielonego pąka kwiatowego, opadania płatków okwiatu oraz w fazie białego owocu - dawka: 1-2 l /ha.
Owoce miękkie:
2-3 zabiegi: przed kwitnieniem i w fazie zawiązania owoców - dawka: 1-2 l /ha.
Kapusta, por, marchew:
2-3 zabiegi: od pojawienia się wystarczającego ulistnienia w odstępach co 15 dni - dawka: 1-2 l.
Cebula, czosnek:
4-5 zabiegi: : od 4-12 liści do momentu początku zasychania liści - dawka: 1-2 l /ha.
Pomidor, papryka, ogórek:
3 zabiegi: od fazy 6 liści co 10-15 dni - dawka: 1-2 l /ha.
Sałata, szpinak:
po pojawieniu się wystarczającego ulistnienia - dawka: 1-2 l /ha.
Drzewa owocowe:
2 zabiegi: przed kwitnieniem - dawka: 1-2 l /ha ,
4-8 zabiegów: po opadnięciu płatków okwiatu do zbioru co 15 dni - dawka: 1-2 l /ha.
Drzewa i krzewy ozdobne:
gdy liście są wystarczająco rozwinięte. Zachować odstęp 10-15 dni pomiędzy zabiegami - dawka: 1-2 l /ha.
Szkółki:
gdy liście są wystarczająco rozwinięte. Zachować odstęp 10-15 dni pomiędzy zabiegami - dawka: 1-2 l /ha.
Inne uprawy:
gdy liście są wystarczająco rozwinięte. Zachować odstęp 10-15 dni pomiędzy zabiegami - dawka: 1-2 l /ha.
Uwaga: Minimalna ilość wody do zabiegów 150-200 litrów na hektar. Nie stosować w okresie kwitnienia. Preferowane zabiegi dzielone.
KOMPATYBILNOŚĆ:
TopAmino nie stosować łącznie z siarką, miedzią i olejami. Przed użyciem i zastosowaniem złożonych mieszanin wykonać test kompatybilności. Zawartość metali ciężkich jest poniżej dopuszczalnych limitów. Nie stosować w środowisku kwaśnym (pH < 5,5).
Uwaga: Nie używać produktu na łąkach, pastwiskach i w sadach śliwkowych.
AMINOGRAM:
Kwas Asparaginowy 0,28%
Kwas glutaminowy 13,15%
Seryna 0,10%
Histydyna 0,50%
Glicyna: 1,20%
Treonina 0,01%
Arginina 0,10%
Alanina 0,10%
Tyrozyna 0,10%
Walina 0,21%
Metionina 0,05%
Cysteina 0,41%
Izoleucyna 0,32%
Leucyna 0,17%
Lizyna 7,12%
Fenyloalanina 0,13%
Prolina 0,17%
Tryptofan <= 0,04%
Glutamina <= 0,04%
Cystyna <= 0,02%
ŁĄCZNIE: 24% wolnych aminokwasów
O PRODUKCIE:
Nawozowy produkt mikrobiologiczny zwiększający zaopatrzenie roślin w fosfor, oparty na wydajnych szczepach bakterii Bacillus spp.
Preparat posiada następujące właściwości:
PRZEZNACZENIE:
Zastosowanie biopreparatu FORTIS Bac PHOSPHO prowadzi do poprawy zaopatrzenia roślin w fosfor. Bakterie z rodzaju Bacillus spp. wydajnie solubilizują niedostępny dla roślin fosfor z depozytu glebowego, co prowadzi do zwiększenia puli dostępnego dla roślin fosforu w glebie, który następnie może być wykorzystany przez rośliny uprawne.
DAWKA:
2l/ha
TERMIN STOSOWANIA:
FORTIS Bac PHOSPHO można stosować w zespole uprawek przedsiewnych przygotowujących glebę do siewu wszystkich upraw jarych i ozimych (biopreparat może być stosowany we wszystkich systemach przygotowania gleby do siewu i samego siewu). FORTIS Bac PHOSPHO można stosować także po wschodach roślin uprawnych, we wczesnych fazach rozwojowych danej uprawy. Zalecane opryskiwanie średniokropliste. W zespole uprawek przedsiewnych - preparaty wymieszać płytko z glebą, w trakcie zabiegu unikać dużego nasłonecznienia – zabieg najlepiej wykonać wieczorem. Po wschodach roślin uprawnych preparat stosować w warunkach atmosferycznych, które zapewnią przemieszczenie się mikroorganizmów do gleby.
O PRODUKCIE:
Płynny nawóz zawierający siarkę w formie terpenoidowej. Poprawia kondycje i zdrowotność roślin. Wspomaga odporność na stres powodowany patogenami roślin uprawnych. Dodatek terpenoidów ogranicza spływanie preparatu z liści.
PFC 1(C)(I)(b): Płynny Nieorganiczny Nawóz Makroskładnikowy (S) (+55)
STOSOWANIE:
Sulphur TPA przeznaczony jest do stosowania w uprawach polowych, sadach oraz uprawach warzywnych. Wspomaga odporność na stres powodowany patogenami oraz wpływa na poprawę zdrowotności roślin. Unikalne połączenie siarki z terpenoidami powoduje poprawę właściwości cieczy roboczej, zwiększając skuteczność zabiegu. Ze względu na właściwości produktu zaleca się: Unikanie aplikacji w warunkach wysokiego nasłonecznienia. Każdorazowe wykonanie testu kompatybilności z pozostałymi komponentami mieszaniny. W przypadku stosowania wspólnie z innymi nawozami najpierw rozpuścić Sulphur TPA, a następnie inne składniki mieszaniny. Przed użyciem wstrząsnąć opakowaniem.
Zboża: pszenica, jęczmień, owiec, pszenżyto, żyto:
Termin stosowania: od fazy 3 liścia (BBCH 0013). Dawkowanie: 1-3 l/ha. Zalecana ilość wody: 150-300 l/ha.
Rzepak:
Termin stosowania: jesienią w fazie 4-6 liści rzepaku (BBCH 14-16), wiosną po ruszeniu wegetacji na początku fazy wydłużania pędu głównego (BBCH 32-35). Dawkowanie: 1-3 l/ha. Zalecana ilość wody: 150-300 l/ha.
Burak cukrowy:
Termin stosowania: od fazy BBCH 31- początek zwarcia międzyrzędzi do końca wegetacji. Można łączyć z zabiegami fungicydowymi. Dawkowanie: 1-3 l/ha. Zalecana ilość wody: 150-300 l/ha.
Ziemniak:
Termin stosowania: stosować od początku zakrywania międzyrzędzi do początku żółknięcia liści (BBCH 31-91). Dawkowanie: 1-3 l/ha. Zalecana ilość wody: 100-300 l/ha.
Kukurydza:
Termin stosowania: od początku wzrostu pędu (BBCH 30) do początku kwitnienia kukurydzy. Dawkowanie: 1-3 l/ha. Zalecana ilość wody: 150-300 l/ha.
Uprawy sadownicze: Jabłoń
Termin stosowania: na początku wegetacji, nie później niż do fazy zielonego pąka (BBCH 56), od opadania zawiązków (BBCH 71) do 21 dni przed zbiorem. Dawkowanie: 1-5 l/ha. Odstęp pomiędzy zabiegami: 5 -10 dni. Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha.
Uprawy warzywnicze:
Ogórek (w uprawie polowej i pod osłonami):
Termin stosowania: stosować zgodnie z zapotrzebowaniem w fazach BBCH 21-89. Dawkowanie: 1-3 l/ha. Zalecana ilość wody: 800-1000 l/ha.
Pomidor (w uprawie polowej i pod osłonami), Papryka (uprawiana w gruncie i pod osłonami):
Termin stosowania: Pierwszy zabieg wykonać zaraz po wysadzeniu roślin. Zabiegi powtarzać w miarę potrzeby od fazy rozwoju pierwszych pędów bocznych (BBCH 21) do 3 dni przed zbiorem. Dawkowanie: 1-3 l/ha. Zalecana ilość wody: 800-1000 l/ha.
Warzywa kapustne:
Termin stosowania: Pierwszy zabieg wykonać po przyjęciu się rozsady. Zabiegi powtarzać w miarę potrzeby do 3 dni przed zbiorem. Dawkowanie: 1-3 l/ha. Zalecana ilość wody: 500-700 l/ha.
SKŁADNIKI:
Siarka (CAS: 7704-34-9)11. 11CMC 11: Produkty uboczne w rozumieniu dyrektywy 2008/98/WE.
ZADEKLAROWANA ZAWARTOŚĆ SKŁADNIKÓW POKARMOWYCH %(M/M):
55 % tritlenku siarki (SO3) (=22 %S)