Pozostałe logo

Siarczan magnezu, lubofoska z mikroelementami, ICL PKplus, Yara Superstart, YaraSeeds

siarczan magnezu

siarczan magnezu

siarczan magnezu z witaminą C

Rzepak ozimy
od początku fazy krzewienia do fazy BBCh32 5-9 kg/ha

Zboża
od ruszenia wegetacji do fazy zielonego pąka 7-10 kg/ha

Ziemniaki
od fazy 3-10 liści 7-10 kg

Kukurydza
2-4 krotny zabieg od 4 liści – fazy kwitnienia 1 dawka 4-7 kg

O produkcie
Magnez wraz z fosforem stanowi źródło energii (przemiany ATP i ADPH) Uczestniczy też w przemianach azotu i fotosyntezie Siarka stanowi składnik aminokwasów dlatego jej obecność jest konieczna do dobrego wykorzystania azotu. Witamina C stanowi doskonały antyutleniacz, chroni więc roślinę w warunkach stresowych związanych z wysokim nasłonecznieniem stresem, suszy, nadmiaru wody, działaniem niektórych herbicydów. Witamina C bierze udział w procesie fotosyntezy jako jeden z nośników elektronów. Witamina C jest jednym z kofaktorów auksyn powodujących lepszy rozwój korzeni. Siedmiowodny siarczan magnezu z witaminą C Stanowi doskonałe uzupełnienie niedoborów magnezu i siarki. Powoduje lepsze wykorzystanie azotu. Pomaga roślinom przetrwać warunki stresowe. Następuje szybsza regeneracja po uszkodzeniach herbicydowych Zwiększa masę korzeniową – roślina lepiej wykorzystuje nawożenie.

Lubofoska

Lubofoska

z mikroelementami 3,5N - 14P - 16K - 11CaO - 19 SO3 - 0,2Mn - 0,1Cu

Zboża ozime
300 – 600 kg/ha

Rzepak ozimy
500 – 700 kg/ha

Kukurydza
Rzutowo na stanowiskach bogatych w potas 500 – 800 kg/ha

Zboża jare
500 – 700 kg/ha

Warzywa korzeniowe
800 – 1000 kg/ha

O produkcie
Nawóz idealnie skomponowany dla pól o wysokiej zawartości potasu, pól nawożonych obornikiem, oraz tam gdzie cała słoma zostaje na polu. Oprócz NPK nawóz dostarcza wapna, siarki, a także schelatyzowanego manganu i miedzi. Może być stosowana pod zboża, ale także pod rzepak w technologii aktywnego wiosennego potasu, pod buraki, ziemniaki i kukurydzę jako nawóz stosowany rzutowo. Fosfor pochodzący z superfosfatu jest mniej narażony na uwstecznianie niż fosfor z fosforanu amonu. Roślina może też w pełni korzystać z chelatów miedzi i manganu mimo nawet wysokiego pH. Dawki należy uzależnić od badań glebowych i gatunku rośliny uprawnej.

ICL PKpluS

ICL PKpluS

10P–25K–4MgO–17SO3–11CaO
22P–22K–2MgO–10SO3–16CaO

wielkość dawki nawozu dostosować do zasobności gleby i planowanych upraw.

Produkty przeznaczone do przedsiewnego nawożenia upraw rolniczych i ogrodniczych. Zawierają unikatową kompozycję potasu na którą składa się: siarczan potasu, chlorek potasu. Siarka w tych nawozach pochodzi z mieszaniny siarczanu wapnia, siarczanu magnezu i siarczanu potasu, przez co uzyskujemy długotrwały efekt dokarmiania tym składnikiem.

  • 10% pięciotlenek fosforu (P2O5) rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie 9,8% pięciotlenek fosforu (P2O5) rozpuszczalny w wodzie
  • 25% tlenek potasu (K2O) rozpuszczalny w wodzie
  • 11% tlenek wapnia (CaO) rozpuszczalny w wodzie
  • 5% tlenek magnezu (MgO) rozpuszczalny w wodzie
  • 17,5% trójtlenek siarki (SO3) rozpuszczalny w wodzie
  • zawiera Superphosphate (SSP) Superphosphate concd. (TSP)

O produkcie
Oprócz fosforu i potasu stanowi doskonałe źródło siarki, magnezu, wapnia więc oszczędzamy na dodatkowych przejazdach gdy osobno stosujemy każdy z tych składników pokarmowych. Dobrze dostępne wapno, siarka, magnez zwiększają wykorzystanie azotu. Stosowanie tego nawozu prowadzi do wzrostu plonu i jego jakości. Zmniejszona zawartość chlorków stanowi o tym, że nadaje się do nawożenia roślin wrażliwych na chlor np. ziemniaków. Wielkość dawki nawozu dostosować do zasobności gleby i planowanej uprawy

Yara superstart

Yara superstart

Kukurydza
300 – 400 kg/ha – dawka zależy od zasobności pola I zawartości substancji organicznej

Rzepak
jedynie druga dawka 250 – 300 kg w rzepakach które dobrze przezimowały podana w odstępie 5 – 7 dni od dawki pierwszej

Ziemniak
300 – 400 kg przed sadzeniem. Dawka zależy od odmiany

Zboża jare
I dawka przedsiewna 200 – 300 kg w zależności od gatunku

Zboża ozime
II dawka w fazie BBC h 31 150 – 200 kg lub łączna II i III dawka w fazie BBC h31 – 32 w zależności od ilości rozkrzewień 200 – 300 kg

Skład

  • Azot całkowity (N) 33,8%
  • Azotanowy (N - NO3) 5,8%
  • Amonowy (N - NH4) 0,4%
  • Amidowy (N - NH2) 27,6%
  • Tlenek wapnia (CaO) 10,5%

O produkcie
Nawóz, który jest mieszaniną 40% saletry wapniowej i 60% mocznika. Taki skład pozwala na ograniczenie strat azotu o 15-20% , który tracimy w momencie hydrolizy mocznika. Idealny nawóz do nawożenia zbóż jarych i ozimych, kukurydzy, ziemniaków. W uprawach osiągamy plon taki sam lub wyższy nawet gdy dawkę azotu ograniczymy o 15%. W zbożach ozimych zastosowany w II lub w III dawce pozwala na osiągnięcie wysokiego plonu bardzo dobrej jakości. W zbożach jarych stosuje się Superstart jako pierwszą podstawową dawkę ok 80% azotu. W kukurydzy stosując Superstart zbieramy ziarno o 3-5% niższej wilgotności niż w przypadku mocznika. W ziemniakach mamy do czynienia ze wzrostem zawartości skrobi.

Yara seeds

Yara seeds

7N - 16P - 32K - 7,5SO3 - 0,1Zn

Azot całkowity
(N) 7,0% m/m

Azot w formie amonowej
(N) 7,0% m/m

Pięciotlenek fosforu (P2O5) rozpuszczalny w obojętnym roztworze
cytrynianu amonu i w wodzie 15,5% m/m
wodzie 14,5% m/m

Tlenek potasu
(K2O) rozpuszczalny w wodzie 32,0% m/m

Siarka
(SO3) 7,5% m/m

Cynk
(Zn) całkowity 0,1% m/m

PRZYKŁADOWE WARIANTY STOSOWANIA

  • Kukurydza 300 - 600 kg przedsiewnie rzutowo lub
  • Kukurydza 100 - 200 kg do podsiewacza + 200 - 300 kg rzutowo
  • Burak 300 - 600 kg przedsiewnie
  • Rzepak 300 - 600 kg przedsiewnie

O produkcie
Nawóz dedykowany przez producenta do nawożenia kukurydzy, ziemniaków, zbóż, buraków cukrowych W kukurydzy może być stosowany w technologii tradycyjnej rzutowej jak i do podsiewacza. W skład nawozu wchodzi odpowiedni dla roślin takich jak kukurydza, ziemniak, burak szybko działający fosfor. D uża zawartość potasu w nawozie p ozwala zaspokoić zapotrzebowanie bardzo wymagającej na ten pierwiastek kukurydzy, ziemniaka czy buraków. Siarka pozwala na lepsze wykorzystanie podanego azotu (przerobienie go na plon) Cynk w roślinach wpływa na rozwój korzeni zwiększając ich długość i masę co później przekłada się na lepsze wykorzystanie składników pokarmowych więc wyższy plon. Pierwiastek ten w zbożach i kukurydzy posiada też drugą bardzo ważną rolę – zwiększa ilość i żywotność pyłku przez co kolby są „dopylone” do końca pozwala to na maksymalne wykorzystanie możliwości plonowania mieszańca w danych warunkach. W ziemniakach powoduje zwiększenie ilości bulw. Bor w roślinach „ dyryguje” tworzeniem i przemieszczaniem się cukrów, a także odpowiada za ilość wytworzonego pyłku, czyli za produkcję plonu..